Apie mane

Sonata Bylaitė

Kuriant kolekcijas man svarbiausia yra galutinis rezultatas – renginys, kai drabužius ir papuošalus pristatau žiūrovams. Tai jau yra visuma: pats drabužis, grimas, šukuosena, muzika, aplinka, detalės, pateikimo stilistika. Taigi kolekcija susideda iš daugybės komponentų. Ir vis dėlto – pagrindinį dėmesį skiriu pačiam drabužiui, jo konstrukcijai, kompozicijai, spalvų paieškai, linijos ir formos harmonijai. Man patinka netikėti sprendimai, eksperimentai, nuolatinė naujovių ir savito stiliaus paieška.

Esu drabužių dizainerė, baigiau kostiumo ir mados dizaino studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo pat studijų metų aktyviai dalyvauju mados gyvenime. Pristačiau savo kolekcijas ne tik Lietuvos festivaliuose, projektuose, bet ir užsienio konkursuose (Paryžiuje, Liuksemburge, Gorizijoje, Kijeve, Kaliningrade, Rygoje). Esu nuolatinė „Mados infekcijos“ dalyvė. Ne kartą dirbau kaip stilistė televizijos projektuose. Kūrybines jėgas išbandžiau ir kaip kostiumų dailininkė kine.

NeApasiriboju vien kurdama drabužius. Naujoji mano aistra – papuošalai. Kiekvienas laikotarpis reikalauja savito pasirengimo, išraiškos formų ir medžiagiškumo. Pradėjusi karoliukų siuvinėjimu, jų vėriniais, ėmiausi odos ir tekstilės. Dabar esu atradusi sau artimas išraiškos priemones bei stilistiką. Tai linijos ir formos žaismė: vielučių ir akmenukų dermė mane tiesiog užbūrė. Kiekvienas papuošalas – mažas objektas, gyvenantis savo gyvenimą, nepriklausomai nuo konteksto, turintis savo linijų sukimosi ritmą, grafiškumą, formą, spalvinį sprendimą. Tai lyg savotiškas personažas. Kartais šiuose papuošaluose galima įžvelgti gamtoje regimus motyvus, tačiau paliekama erdvė savininkui ar stebėtojui pamatyti ir įvardinti tai, kas jam pačiam yra artimiau.

Kuriant auskarus, svarbu netikėtumas, linijų ritmas, harmonija, emocija ir šypsena, todėl šie papuošalai žaismingi ir dažnai asimetriški. Pagrindinė jų medžiaga – įvairaus storio vielutės (daugiausiai nerudyjantis plienas ir sidabras), derinamos su natūraliais akmenimis, Swarovskio kristalais, įvairiomis detalėmis. Vielutei leidžiu pintis tiesiog taip, kaip tuo metu jaučiu. Kiekvienas darbas yra vienetinis. Eskizų nepiešiu, tad kaskart pradėdama papuošalą nežinau, kokią istoriją pavyks papasakoti ar kokį personažą sukurti. Šitaip išlieka netikėtumo bei paslapties dalelė ir man…Foto: CYCLOPES PHOTO